
Uszczelniacz do gwintów ma zapobiegać wyciekowi gazu oraz cieczy z metalowych instalacji rur i złączy. Gwint jest uszczelniony w trakcie procesu utwardzenia się kleju anaerobowego pomiędzy bardzo blisko przylegających do siebie powierzchniami metalowymi tuż po odcięciu odpływu powietrza. Jest to technologia, która idealnie nadaje się do wszystkich złączy dynamicznych, które muszą wytrzymać silne drgania, wysokie temperatury oraz muszą być odporne na zmiany ciśnienia.
Kiedy powinniśmy stosować uszczelniacze do gwintów?
Uszczelniacze, które zostały opracowane w instalacji nisko, jak i wysokociśnieniowych potrafią wypełnić przestrzenie między elementami gwintowanymi. W ten sposób gwarantują natychmiastowe uszczelnienie. Po całkowitym utwardzeniu uszczelniacz zapewnia wytrzymałość uszczelnienia, które odpowiada wytrzymałości instalacji rurowych.
Jakie są typowe zastosowania uszczelniaczy do gwintów?
Do głównych zastosowań uszczelniaczy do połączeń gwintowych należy zaliczyć uszczelnianie złączek, które stosuje się w instalacji do chemicznej obróbki oraz uszczelnianie metalowych gwintów rurowych. Uszczelniacze stosuje się również w takich branżach jak rafineryjnej, uzdatniania ścieków, do produkcji pulpy i papieru, w branży tekstylnej oraz użyteczności publicznej. Swoje zastosowanie uszczelniacze do gwintów znajdą również w branży motoryzacyjnej, morskiej idealnie nadają się do sprężarek gazu oraz w branży, która specjalizuje się w dystrybucji. Uszczelniacze do połączeń gwintowych idealnie sprawdza się też w zakładach przemysłowych oraz hydraulicznych.
Jakie są podstawowe zalety uszczelniaczy do gwintów?
Do głównych zalet uszczelniaczy do połączeń gwintowych należy zaliczyć:
- Niezwykle łatwa i czysta aplikacja produktu na detal
- Uszczelniacz nie pełza, nie zanieczyszcza instalacji oraz nie kurczy się
- Może być zastosowany do złączy rurowych o różnej średnicy
- Potrafi zastąpić taśmy, konopie oraz pasty uszczelniające
- Zapewnia uszczelnienie odporne na wszelkie drgania oraz obciążenia udarowe
- Posiada dużą ilość dopuszczeń
- Ochrania obszary przed korozją
- Uszczelniacze są dostępne zarówno w wersji z wodą pitną, jak i do instalacji gazowych
- Zapewnia kontakt między gwintami, w stu procentach potrafi je uszczelnić
- Uszczelniacz został opracowany do instalacji wysoko i niskociśnieniowych
- Produkt potrafi cechować się wytrzymałością, którą można kontrolować, tak by zapewnić łatwy demontaż
Po co stosuje się uszczelniacze?
Uszczelniacz wyprodukowany na bazie rozpuszczalnika może ulegać kurczeniu się podczas utwardzania. Wówczas złącze należy dociągnąć, tak by zminimalizować wszystkie puste przestrzenie. Uszczelniacze mają zastosowanie zabezpieczające konstrukcje przy wykorzystaniu połączeń tarcia oraz odkształceń. Uszczelniacze silikonowe stosuje się w uszczelnieniu metali z innymi metalami oraz tworzyw sztucznych tworzywami, a także obu tych materiałów ze sobą. W ten sposób tworzy się niezwykle szczelne uszczelnienie. Warto także sięgnąć po uszczelniacz, by połączyć ze sobą gwinty mieszane.
Więcej informacji znajdziesz w sklepie: woronko-kleje.pl